II Marsz Katyński w Rymanowie

RYMANÓW / PODKARPACIE. Brygada Podkarpacka ONR organizuje II Marsz Katyński w Rymanowie, który odbędzie 5 kwietnia 2013 roku. Celem wydarzenia jest upamiętnienie ofiar zbrodni katyńskiej. Elita Narodu poniosła śmierć z polecenia Stalina, który upatrywał w niej główną przeszkodę na drodze do realizacji zbrodniczych planów zniewolenia całego społeczeństwa.

W szczególny sposób organizatorzy pragną uczcić pamięć Wiesława Nowatorskiego prezesa tajnej placówki MW we Lwowie, który za sprawą swojej postawy jest dzisiaj dla nas wszystkich wzorem.

Marsz rozpocznie się 5 kwietnia o godzinie 17.00 pod kinem Sokół przy ulicy Grunwadzkiej. Następnie trasa zmierzać będzie do Dębów Pamięci, które upamiętniają trzynastu Polaków zamordowanych w bestialski sposób. Wydarzenie zakończy się odczytaniem okolicznościowych przemówień, złożeniu wieńców, zapaleniu zniczy oraz odśpiewaniu hymnu państwowego.

materiał nadesłany / ONR Podkarpacie

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."