REKLAMA
REKLAMA

Wyjątkowo spokojne Święta Wielkanocne na podkarpackiej granicy państwa

PODKARPACIE. Na podkarpackiej, polsko-ukraińskiej granicy państwowej, okres Świąt Wielkanocnych był wyjątkowo spokojny. Ruch graniczny w ciągu doby łącznie na trzech przejściach – w Korczowej, Medyce i Krościenku – w niedzielę wynosił 5,5 tys. osób. Podobna ilość osób przekroczyła granicę w Poniedziałek Wielkanocny.

30 i 31 marca funkcjonariusze z placówki SG w Medyce wspólne z Policją uczestniczyli w działaniach kontrolnych na drogach dojazdowych do granicy państwa. Skontrolowano kilkanaście pojazdów. Podjęte czynności wobec kierowców zakończyły się pouczeniami. Również funkcjonariusze SG z Wojtkowej pełnili wspólnie służbę z Policją w ramach działań profilaktyczno- kontrolnych „Bezpieczny Weekend”. Działania te prowadzono w przygranicznych miejscowościach w rejonie przejścia granicznego w Krościenku. Skontrolowano 15 osób i nałożono mandaty karne na kwotę 800 złotych.

W Korczowej do odprawy granicznej na wyjazd z Polski (30 marca) stawił się obywatel Włoch. Podróżował on samochodem osobowym marki BMW X5 z 2010 roku. W trakcie kontroli pojazdu – dzięki współpracy z funkcjonariuszem Policji Austrii, który przebywa w Korczowej w ramach projektu: „Focal Points 2013 Land Borders” – ujawniono, że pojazd ten został skradziony w Niemczech. Szacunkowa wartość BMW to 200 tys. złotych.

Dalsze prowadzenie sprawy przejęła Policja z Radymna.

BOSG

03-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)