REKLAMA
REKLAMA

Wyjątkowo spokojne Święta Wielkanocne na podkarpackiej granicy państwa

PODKARPACIE. Na podkarpackiej, polsko-ukraińskiej granicy państwowej, okres Świąt Wielkanocnych był wyjątkowo spokojny. Ruch graniczny w ciągu doby łącznie na trzech przejściach – w Korczowej, Medyce i Krościenku – w niedzielę wynosił 5,5 tys. osób. Podobna ilość osób przekroczyła granicę w Poniedziałek Wielkanocny.

30 i 31 marca funkcjonariusze z placówki SG w Medyce wspólne z Policją uczestniczyli w działaniach kontrolnych na drogach dojazdowych do granicy państwa. Skontrolowano kilkanaście pojazdów. Podjęte czynności wobec kierowców zakończyły się pouczeniami. Również funkcjonariusze SG z Wojtkowej pełnili wspólnie służbę z Policją w ramach działań profilaktyczno- kontrolnych „Bezpieczny Weekend”. Działania te prowadzono w przygranicznych miejscowościach w rejonie przejścia granicznego w Krościenku. Skontrolowano 15 osób i nałożono mandaty karne na kwotę 800 złotych.

W Korczowej do odprawy granicznej na wyjazd z Polski (30 marca) stawił się obywatel Włoch. Podróżował on samochodem osobowym marki BMW X5 z 2010 roku. W trakcie kontroli pojazdu – dzięki współpracy z funkcjonariuszem Policji Austrii, który przebywa w Korczowej w ramach projektu: „Focal Points 2013 Land Borders” – ujawniono, że pojazd ten został skradziony w Niemczech. Szacunkowa wartość BMW to 200 tys. złotych.

Dalsze prowadzenie sprawy przejęła Policja z Radymna.

BOSG

03-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)