Dzisiaj Boże Ciało. Procesje w Sanoku i Zagórzu ( ZDJĘCIA, VIDEO z 2012 roku )

SANOK / ZAGÓRZ. Jutro Boże Ciało czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Obrzędom kościelnym towarzyszą uroczyste procesje. Główna procesja Bożego Ciała w Sanoku rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w klasztorze Franciszkanów i przejdzie ulicami do kościoła Chrystusa Króla

(ul. Jana Pawła II).

W Zagórzu procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w Parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika na Nowym Zagórzu i przejdzie ulicami do Kościoła na Zasławiu.

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA – SANOK 2012


Prosimy na procesję przygotować chorągwie, feretrony, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwonkami, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach liturgicznych. Procesja ta jest wyrazem naszej wiary, ma charakter religijny, prosimy to uszanować. Domy niech w tym dniu będą szczególnie przyozdobione. Od Bożego Ciała przez oktawę, będzie procesja Eucharystyczna, zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami.

Franciszkanie Sanok


DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."