Kartel narkotykowy działał w powiecie sanockim ? Policja zatrzymała 11 osób w wieku od 20-33 lat ( ZDJĘCIA )

21-06-2013

POWIAT SANOCKI. Policjanci z sanockiej komendy oraz rzeszowskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Służby Więziennej i Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji realizowali polecenia prokuratury w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie narkotykowej.

W wyniku działań jedenastu młodych mężczyzn zostało zatrzymanych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

W ostatnich dniach w związku z prowadzonym śledztwem, na polecenie prokuratury rejonowej dokonano kilkunastu przeszukań. Przeszukiwane były pomieszczenia mieszkalne, gospodarcze oraz samochody osób, które Policja podejrzewała o nieprzestrzeganie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W wyniku działań z udziałem policjantów z komendy w Sanoku oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Straży Granicznej, Służby Więziennej, a także Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie przeszukano kilkanaście mieszkań. Wykonane czynności dały podstawę do zatrzymania 11 osób w wieku od 20-33 lat (wszyscy są mieszkańcami powiatu sanockiego). U osób tych zabezpieczono 9 roślin konopii, kilkanaście gramów marihuany i haszyszu, a także sprzęt potrzebny do ważenia, porcjowania i zażywania substancji psychoaktywnych.

Prowadzone czynności dały podstawę aby wobec jednego z zatrzymanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy.

Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań z uwagi na rozwojowy charakter sprawy. Według dotychczasowych ustaleń, zatrzymani tworzyli grupę, której celem była dystrybucja narkotyków.

O SPRAWIE PISALIŚMY TEŻ WCZEŚNIEJ :

POWIAT SANOK: „Antyterroryści rzucili mnie na glebę”. Masowe zatrzymania w sprawie narkotyków

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.