Marszałek Mirosław Karapyta pozostanie na wolności

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jak informuje Radio Rzeszów marszałek Mirosław Karapyta nie wróci do aresztu. Tak postanowił Sąd Okręgowy w Lublinie. Postanowienie jest prawomocne.

24 kwietnia b.r. lubelski Sąd Okręgowy za poręczeniem majątkowym w kwocie 60 tys. zł zwolnił Mirosława Karapytę z aresztu tymczasowego. Zatrzymania dokonano w związku z postawieniem marszałkowi podkarpackiemu siedmiu zarzutów, w tym o charakterze korupcyjnym.

Prokuratura Apelacyjna w Lublinie wnioskowała o trzymiesięczny areszt, ale sąd zadecydował o zamianie aresztu na poręczenie majątkowe.  Po wpłaceniu kaucji marszałek wyszedł na wolność i przystąpił do pracy w Urzędzie Marszałkowskim.

Zażalenie na to postanowienie złożyła  Prokuratura Apelacyjna w Lublinie, według której przebywający na wolności marszałek może utrudniać postępowanie. Sąd nie podzielił jednak argumentacji prokuratury.

Od postanowienia sądu nie przysługuje już zażalenie.

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."