Czy sanockiemu muzeum grozi upadek?

SANOK / PODKARPACIE. Zarząd Województwa Podkarpackiego w projekcie budżetu nie ujął dotacji dla Muzeum Historycznego w Sanoku. Dofinansowanie udzielana placówce od 7 lat, w ostatnim roku wynosiło 600 tys. zł.

Obecnie projekt budżetu trafił do komisji, które będą obradować nad jego ostatecznym kształtem.

- Sanockie Muzeum Historyczne jest trzecim najczęściej odwiedzanym przez turystów muzeum na terenie województwa. Traktowane jest jako wizytówka Podkarpacia. Zarząd nie może udawać, że go nie ma. Wierzę, że znajdziemy większość w Sejmiku dla wniosku o dofinansowanie sanockiego muzeum, który złożę podczas prac komisji – mówi Sławomir Miklicz.

Sytuację uspokaja Tadeusz Pióro, członek zarządu województwa podkarpackiego.

- 29 listopada będzie pierwsze czytanie budżetu, zaś jego ostateczny kształt uchwalimy do 30 grudnia – komentuje Tadeusz  Pióro.

Dyrektor sanockiego muzeum o problemie dowiedział się od dziennikarzy portalu Esanok.pl

- Mam nadzieje, że radni województwa nie pozwolą, aby sanockie muzeum upadło. Zwłaszcza, że na przestrzeni ostatniego roku wykonaliśmy szereg inwestycji - mówi Wiesław Banach, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku.

embe

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."