Nowe nazwy ulic w Sanoku

SANOK / PODKARPACIE. Radni Miasta Sanoka uchwalili nowe nazwy dla 7 ulic. To kolejny krok do uporządkowania przestrzeni miejskiej w kwestii jej nazewnictwa, wynikający z realizacji ustawy o geodezji i kartografii.

Nowo nazwane ulice są drogami wewnętrznymi, prowadzącymi do osiedli domków jednorodzinnych w dzielnicy Olchowce. Część nowych nazw ulic porządkuje nazewnictwo w rejonie ulic: Łącznej i Turystycznej, a pozostałe nazywają ulice jeszcze nienazwane.

Nowo nazwane ulice Piękna i Bracka położone są równolegle do siebie pomiędzy ul. Przemyską (będącą częścią drogi krajowej nr 28), a Zagumienną. Ulica między ul. Przemyską a Łączną otrzymała nazwę Krótka. Droga od ul. Przemyskiej w kierunku północnym to ul. Urocza, zaś w kierunku południowo-zachodnim to Strażacka. Szósta z nowo nazwanych ulic – Olchowiecka, zlokalizowana jest pomiędzy ulicami Spacerową i Turystyczną, zaś ostatnia – ul. Mała, pomiędzy ulicami Turystyczną i Sienną.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."