Nowi kaprale Straży Granicznej w Bieszczadach

SANOK / PODKARPACIE.  Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej przyjął w swoje szeregi nowo mianowanych kaprali. Z 49 funkcjonariuszy aż 16 kobiet otrzymało pierwszy stopień w korpusie podoficerów. Wśród mianowanych jest także Sanoczanin Jarosław Pankiewicz, nazwany prymusem kursu.

W poniedziałek (29 bm.) w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyło się uroczyste wręczenie aktów mianowania na stopień kaprala.

Mianowanie na pierwszy stopień w korpusie podoficerów uzyskało 49 funkcjonariuszy – wśród nich jest 16 kobiet. Od października 2012 roku do lipca 2013 roku świeżo upieczeni strażnicy graniczni zdobywali wiedzę w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

Już wczoraj rozpoczęli oni służbę w poszczególnych placówkach Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Najwięcej osób zostało skierowanych do Placówki SG w Korczowej – 25 osób, gdyż część z nich w przyszłości będzie pełnić służbę w Budomierzu.

Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG – płk SG Waldemar Skarbek pogratulował wczoraj wszystkim nowym funkcjonariuszom ukończenia kursu. Szczególne gratulacje skierowane były do kpr. SG Jarosława Pankiewicza – który został prymusem kursu.

Wszystkim nowym funkcjonariuszom życzymy wytrwałości w wykonywaniu obowiązków i sukcesów w rozpoczętej karierze zawodowej.

Źródło: BiOSG

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."