REKLAMA
REKLAMA

Uczczą pamięć Powstańców

BUKOWSKO / PODKARPACIE.  3 sierpnia na Bukowicy uczestnicy III Rajdu Dwóch Kardynałów, Kompania Honorowa 5 Batalionu Podhalańskiego z Przemyśla, Harcerze ZHP Ziemi Sanockiej, Poczty Sztandarowe, delegacje wojska i władz administracyjnych wezmą udział w uroczystościach upamiętniających Powstanie Styczniowe.

Na czerwonym szlaku karpackim spotkają się uczestnicy III Beskidzkiego Rajdu Sladami Dwóch Kardynałów w grupie 330 osobowej, którzy idąc z Komańczy, w Pastwiskach zboczą lekko z trasy i około godziny 13 w południe dojdą do miejsca zwanego „MOGIŁA”. Zaś druga częśc uczestników uroczystości  (około 200 osób) wyjedzie z Bukowska przez Wolę Piotrową około godziny dwunastej w południe i zajmie miejsca przed przybyciem „Rajdu”.

Około godziny 13 z asystą Kompanii Honorowej 5 Batalionu Podhalańskiego z Przemyśla, Harcerzami ZHP Ziemi Sanockiej, Pocztami Sztandarowymi i delegacjami wojska i włądz administracyjnych odbędzie się odsłonięcie i poświęcenie tablicy granitowej upamiętniającej 150 Rocznicę Powstania Styczniowego

Tablica odsłonięta zostanie ku pamięci grupy powstańców z Bukowska wracających do rodzinnej miejscowości. Wpadli w zasadzkę wroga i wszyscy zginęli. Zostali pochowani w lesie w zbiorowej mogile. ówczesne władze nie pozwoliły rodzinom za pochówek w Bukowsku.

31-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)