Ochroniarz udaremnił ucieczkę złodziejowi

SANOK / PODKARPACIE. Policja otrzymała zgłoszenie o zatrzymaniu złodzieja, który ukradł ze sklepu alkohol. W pościg za sprawcą udał się ochroniarz, który go ujął i następnie przekazał policjantom. Przeciwko sprawcy zostanie skierowany wniosek do sądu.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 13. w sklepie przy ul. Królowej Bony w Sanoku. Ze zgłoszenia wynikało, że ochroniarz sklepu udał się w pościg za mężczyzną, który ukradł alkohol z półki sklepowej. Pracownik ujął go na ul. Zamkowej i przytrzymał do przyjazdu Policji.

Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że sprawcą kradzieży jest 49-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który ukradł alkohol i wyszedł z nim ze sklepu. Całą sytuację widział ochroniarz, który wychodząc przed sklep zauważył jak złodziej spożywa skradziony chwilę wcześniej alkohol. Gdy ruszył w jego kierunku, sprawca rozpoczął ucieczką. Po kilkudziesięciu metrach pościgu złodziej został ujęty przez pracownika ochrony, a następnie przekazany policjantom.

Po zbadaniu alkomatem okazało się, że 49-latek ma w organizmie ponad promil alkoholu.

Przeciwko sprawcy zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu za kradzież oraz spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym.

źródło: KPP Sanok,
foto: sxc.hu

 

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."