Odpowie za włamania i posiadanie narkotyków

SANOK / PODKARPACIE. Środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji zastosowano wobec 22-letniego mieszkańca powiatu brzozowskiego, który włamywał się i okradał placówki handlowe na terenie Sanoka. Mężczyzna odpowie także za posiadanie narkotyków.

W ostatnim czasie sanocka Policja odnotowała kilka przypadków kradzieży z włamaniem do obiektów handlowych typu kiosk „RUCH”. Łupem złodzieja padały m. in. pieniądze, papierosy różnych marek, bilety MKS, słodycze. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na kwotę około 26 tys. złotych.

W wyniku podjętych czynności policjanci wydziału kryminalnego ustalili sprawcę tych kradzieży. Okazał się nimi 22-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego.

Mężczyzna odpowie także za przestępstwo narkotykowe. W toku dalszych czynności policjanci ujawnili i zabezpieczyli u włamywacza woreczki strunowe z zwartością białego proszku. Substancja została przebadana na testerze, który wykazał, że jest to amfetamina. Łącznie zabezpieczono 61 gramów tego narkotyku.

22-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia. W ubiegłym tygodniu mężczyzna usłyszał 5 zarzutów usiłowania i dokonania włamania do obiektów handlowych oraz posiadania narkotyków. Prokuratura Rejonowa w Sanoku na wniosek Policji wydała postanowienie o zastosowaniu wobec sprawcy dozoru Policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."