Osadzeni z Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych „uczyli się śmiać”

21-05-2013

UHERCE MINERALNE / PODKARPACIE. Prozdrowotne właściwości śmiechu znane są od dawna, do najważniejszych z nich zaliczyć można dotlenienie całego ciała, rozluźnienie mięśni i narządów wewnętrznych, poprawę nastroju i samopoczucia. Śmiech wydaje się być najtańszym i najlepszym lekarstwem na problemy

i napięcia przynoszone przez życie codzienne. Co jednak robić, jeśli nie mamy ochoty się śmiać?

Odpowiedzi na to przynosi nowa i coraz bardziej popularna odmiana jogi –  joga śmiechu.  Podstawowym jej założeniem jest to, ze nasz organizm nie potrafi rozróżnić śmiechu naturalnego od  „fałszywego” czy „wymuszonego”. Wystarczy się śmiać, w czym pomagają odpowiednie ćwiczenia i struktury, a pozytywne efekty pojawiają się od razu.

Doświadczyć tego mogli skazani odbywający terapię w OT w Uhercach Mineralnych, którzy tłumnie uczestniczyli w dwóch sesjach jogi śmiechu. Po zakończeniu tej swoistej terapii osadzeni zgłaszali poprawę samopoczucia, rozluźnienie i zdecydowany wzrost optymizmu.

Zajęcia poprowadził Piotr Bielski, który od powrotu z wyprawy z Indii, gdzie uczył się jogi śmiechu, ma nową misję: uczynić z Polski najbardziej roześmiane państwo świata.

ZK Uherce Mineralne

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.