Paliwo i części z ciagników padały łupem młodych złodziei

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Policjanci prowadzili postępowania w sprawie kilkunastu włamań oraz kradzieży, jakie miały miejsce od maja do czerwca br. W trakcie czynności zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tych przestępstw. Dowody zebrane w sprawie pozwoliły na przedstawienie im 17 zarzutów.

Od maja do czerwca br. do komendy Policji w Sanoku wpłynęło kilkanaście zgłoszeń dotyczących kradzieży i włamań, jakie miały miejsce na terenie gminy Komańcza. Łupem złodziei najczęściej padało paliwo, części z ciągników, urządzenia z tartaku.

Pracując nad sprawami policjanci z posterunku w Komańczy przy udziale Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku oraz funkcjonariuszy Straży Leśnej w Komańczy przeszukali miejsca zamieszkania podejrzanych oraz sprawdzili punkty skupu złomu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie  20-letniego mieszkańca powiatu sanockiego oraz jego rówieśnika zamieszkałego na terenie powiatu leskiego. Mężczyźni łącznie usłyszeli 17 zarzutów, w tym za dokonanie włamań, kradzieży oraz usiłowania kradzieży. Niestety większość skradzionych przedmiotów sprzedali w punktach skupu złomu.

Wartość skradzionego mienia oraz zniszczeń powstałych w wyniku popełnionych przestępstw pokrzywdzeni szacują na kwotę ponad 10 tys. zł.

Młodzi przestępcy staną przed sądem. Za popełnione czyny grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

KPP Sanok

|
Pomoc Finansowa EL-BUD

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."