Pijany 32 – latek ukradł wózek inwalidzki z sanockiego szpitala

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł wózek inwalidzki z sanockiego szpitala. Zatrzymany miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu. Twierdził, że pożyczył wózek aby dojechać do domu i chciał go następnego dnia zwrócić.

Funkcjonariusze patrolując rejon Zatorze w Sanoku  w środę kilka minut przed północą zauważyli, mężczyznę jadącego na wózku inwalidzkim z napisem SOR środkiem ul. 800-lecia. Na widok policjantów „inwalida” zaczął uciekać.

Policjanci w wyniku pościgu zatrzymali uciekiniera. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który będąc w szpitalu ukradł wózek. Mężczyzna tłumaczył, że jedynie pożyczył wózek z zamiarem oddania sprzętu następnego dnia. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 32-latek jest nietrzeźwy i posiada w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali sprawcę w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień.

Wczoraj podejrzany usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnienie tego przestępstwa polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: KPP Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."