Pijany woźnica miał ponad 2 promile alkoholu

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Policjanci interweniowali w sprawie uszkodzenia mienia przy budynku plebanii. Sprawcą okazał się woźnica, który powoził będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że ma w organizmie ponad 2 promile.

Interwencja miała miejsce wczoraj około godz. 13.40 w miejscowości Nowotaniec. Z informacji pozyskanych przez policjantów wynikało, że woźnica kierując wozem gwałtownie skręcił. W wyniku problemów z zapanowaniem nad zwierzęciem dyszlem uszkodził donice i kwietnik z kwiatami wartości około 460 zł. Następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjanci ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny, który powoził zaprzęgiem i udali się pod wskazany adres. Zastali 52-letniego mieszkańca powiatu sanockiego, który po rozpytaniu przyznał się do uszkodzenia donic. Badanie na stan trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo pobrano mu krew do badań.

Za popełnione czyny 52-latek będzie odpowiadał przed sądem.

KPP Sanok
foto: sxc.hu

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."