REKLAMA
REKLAMA

Trzymamy kciuki za naszych fizyków! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Nie od dzisiaj wiadomo, że zdolności, zainteresowania, a także możliwości intelektualne poszczególnych uczniów są bardzo zróżnicowane. Mając to na uwadze Patryk Nisiewicz nauczyciel w Gimnazjum nr 2 w Zagórzu i Gimnazjum nr 1 i 4 w Sanoku opracowuje i wdraża bardzo efektywne metody pracy

z uczniami o czym świadczy chociażby fakt, że w najbliższych godzinach jego podopieczni zmierzą się z arcytrudnymi pytaniami stawianymi przez wymagające komisje konkursowe podczas Finału Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów”.

Konkurs ten jest jedną z form rozbudzania w środowisku zainteresowania fizyką, a w tym roku szczególnie fizyką jądrową i energetyką jądrową. Konkurs pozwala na wyłonienie młodzieży wybitnie uzdolnionej, rozwijanie pasji oraz promowanie nauk ścisłych. Głównym Organizatorem Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów” jest Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne, którzy działają przy wsparciu Kampanii „Poznaj Atom. Porozmawiajmy o Polsce z energią”. Główną nagrodą jest wyjazd naukowy do Szwajcarii. Korzystając z okazji warto nadmienić, że poprzednich dwóch latach uczniowie zdobyli tytuł laureata tego konkursu (1 i 2 miejsce w Polsce), a byli nimi Milena Lato – Gimnazjum nr 2 w Zagórzu oraz Jaropełk Wantuła-Winikajtis – Gimnazjum nr 1 w Sanoku.

W tym roku do finału konkursu zakwalifikowało się łącznie aż 12! podopiecznych Patryka Nisiewicza, którzy uczęszczają do zagórskiego (G2 Zagórz) oraz sanockich (G1 Sanok, G4 Sanok) gimnazjów. Dla Mateusza Witowicza, Szymona Kasprzyka, Dawida Borysa, Angeliki Borys, Julii Liszniańsakiej, Bartosza Kątskiego, Gabrieli Widoty, Moniki Lenart, Zuzanny Bursztyn, Macieja Słowiaka, Szymona Targowskiego, Jaropełka Wantuły-Winikajtisa bez wątpienia jest to ogromny sukces. Jesteśmy dumni z tego, że Ci młodzi, zdolni i ambitni ludzie reprezentują nasz region oraz województwo podkarpackie na szczeblu ogólnopolskim.

Gratulujemy, życzymy powodzenia i trzymamy mocno kciuki!


14-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)