Policjanci zlikwidowali kolejną uprawę konopi (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY. Ustrzyccy policjanci ujawnili nielegalną uprawę konopi znajdującą się w pomieszczeniach mieszkalnych w Chmielu. Sprawca tego przestępstwa został zatrzymany i przesłuchany. Przyznał się do uprawiania konopi. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych wykonując czynności służbowe ustalili, że mieszkaniec Chmiela w swoim domu posiada uprawę konopi.

Podczas przeszukania 36-letni mężczyzna wskazał miejsce, w którym rosły rośliny i gdzie suszył wcześniej ścięte. Policjanci zabezpieczyli 20 roślin w różnym stanie wzrostu oraz ok. 900 gramów ściętych, ale nie wysuszonych roślin. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. Przyznał się, że jest to jego uprawa, a uzyskane w ten sposób narkotyki miał wykorzystywać na własne potrzeby.

Policjanci zwrócili się z wnioskiem do Prokuratury Rejonowej w Lesku o objecie sprawcy dozorem Policji.

Za uprawę i posiadanie konopi w znacznej ilości grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."