Policyjne działania „Boże Ciało 2013″

PODKARPACIE. Dziś rano policjanci rozpoczęli działania pod kryptonimem „Boże Ciało 2013″. Policyjna akcja potrwa do niedzieli, 2 czerwca. Głównym celem będzie troska o bezpieczeństwo wszystkich, którzy poruszają się po drogach Podkarpacia.

Jutro odbywać się będą uroczystości związane z obchodami Bożego Ciała. Na czas przejścia procesji niektóre drogi i ulice zostaną wyłączone z ruchu. Policjanci zadbają o to, by nikomu nic się nie stało.

W najbliższych dniach policjanci spodziewają się też większego niż zwykle ruchu na drogach, szczególnie tych prowadzących do miejscowości turystycznych. Funkcjonariusze w sposób szczególny zatroszczą się o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Będą ułatwiać ruch przy drogach wylotowych z największych miast regionu, na głównych skrzyżowaniach i tam gdzie może być niebezpiecznie. Będą reagować na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu.

Na drogach pojawią się patrole wyposażone w radary i pojazdy z wideorejestratorami. Konsekwentnie będą walczyć z piratami drogowymi, jeżdżącymi niebezpiecznie i zbyt szybko. Kontrole trzeźwości pozwolą wyeliminować z ruchu wszystkich tych, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Kierowcom ciężarówek przypominamy, że w środę 29 maja, w godz. 18 – 22, a także w czwartek 30 maja, w godz. 8 – 22 obowiązuje zakaz ruchu pojazdów, których dopuszczalna masa całkowita przekracza 12 ton, z wyłączeniem autobusów.

KWP

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."