Prace sanockiego artysty w toruńskiej Galerii Artus

Prace sanockiego artysty fotografika Władysława Szulca zostaną wystawione w toruńskiej Galerii Artus. Patronat honorowy nad nią objęli: Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski oraz Burmistrz Miasta Sanoka dr Wojciech Blecharczyk.

Wystawa o intrygującym tytule – 50/50 zaprezentowana zostanie w Galerii Artus i będzie swoistym powrotem do serca Torunia sprzed lat. 50 fotografii z lat 50 tych na 50-lecie twórczości autora – Władysława Szulca.

To swoista lekcja niczym nieskażonej historii, przypadkowe migawki toruńskiej codzienności, niepozowane ujęcia, melancholia pustych ulic bez neonów i natłoku aut… Uwieczniona na nich rzeczywistość skrajnie odbiega od współczesności, zaś bohaterami fotografii są zawsze ludzie, bowiem to przez nich autor opisuje toruńskie krajobrazy. Uzmysławia to także jak ogromne przeobrażenie przeszło nabrzeże Wisły i Starówka, co przekłada się też na zachodzące przez te 50 lat zmiany społeczne w Toruniu. A jest to miasto nieprzypadkowe w twórczości artysty mieszkającego na co dzień w Sanoku. Jednak to Gród Kopernika, gdzie studiował, zafascynował Szulca. Piękny, zabytkowy, a jednocześnie nieprzytłaczający – był miastem „dla ludzi”, jak mówi fotograf zamieszkujący w tym czasie przy ulicy Rabiańskiej.

Wystawa czynna będzie od 4 do 25 czerwca 2013 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 18:00 oraz podczas imprez.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."