Przed nami kolejna edycja Sanockiego Lata Podwórkowego. Zostań wychowawcą! (ZDJĘCIA)

07-05-2013

SANOK / PODKARPACIE. Urząd Miasta w Sanoku rozpoczyna kolejny nabór kandydatów na wychowawców podwórkowych, którzy poprowadzą zajęcia w tegorocznej VI edycji programu „Sanockie Lato Podwórkowe”.

Sanockie Lato Podwórkowe jest to program odpowiednio przygotowanych i dobranych zajęć ruchowych, plastycznych, sprawnościowych, edukacyjno – profilaktycznych na świeżym powietrzu, organizowany corocznie w okresie wakacji przez Miasto Sanok, dla wszystkich dzieci z Sanoka, które nie wyjeżdżają na wakacje. Zajęcia są finansowane przez Miasto Sanok w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W tym roku dodatkowo środki będą pochodziły również z Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej”.

Głównym celem programu jest praca profilaktyczno- wychowawcza w środowisku otwartym – na ulicy, ogródku, podwórku, boisku i innych miejscach spotkań dzieci i młodzieży. Wychowawcy w swojej pracy będą wspomagani przez pedagoga ulicy i pełnomocnika burmistrza ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz inne instytucje. Zajęcia odbywać się będą w okresie wakacji, na świeżym powietrzu trzy razy w tygodniu przez dwie godziny.

Miasto Sanok zaprasza do współpracy osoby, które potrafią zorganizować interesujące zajęcia, mają umiejętność nawiązywania kontaktu z dziećmi, znają zasady pracy z małymi grupami, potrafią dobierać i prowadzić zabawy: ruchowe, rekreacyjne muzyczne, plastyczne, dające poczucie sukcesu, rozwijające zainteresowania i zdolności. Zajęcia muszą być atrakcyjne i bezpieczne, a jednocześnie interesujące i dające możliwość przeżycia wakacyjnej przygody.

Osoby zainteresowane pracą wychowawcy podwórkowego zapraszamy na pierwsze spotkanie dnia 17 maja 2013 r. (piątek) o godzinie 15.00 w Sali Herbowej Urzędu Miasta.

źródło: Urząd Miasta w Sanoku

PORCELANOWY ZAKĄTEK Precyzyjne Wycinanie

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.