Przedszkolaki poznają pracę policjantów (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Piosenki o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię oraz wierszyk o pracy policjanta to powitanie jakie przygotowały przedszkolaki policjantom. Po części artystycznej funkcjonariusze zaprezentowali elementy umundurowania oraz opowiedzieli o własnej pracy. Na zakończenie omówiono podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Wczoraj, policjanci  odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 3 w Sanoku. Zostali tam zaproszeni przez grono pedagogiczne, aby opowiedzieć dzieciom na temat bezpieczeństwa. Na początku spotkania przedszkolaki zaprezentowały scenkę dotyczącą bezpieczeństwa na drodze oraz pięknie zaśpiewały piosenki. Na zakończenie części artystycznej Krzyś, który w przyszłości chce zostać policjantem powiedział wiersz.

Po przedstawianiu zasad ruchu drogowego przez dzieci, przyszedł czas na prelekcję w wykonaniu policjantów. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze, w domu, na podwórku oraz podczas zabawy. Tłumaczyli, jak zachowywać się wobec obcych osób. Dzieci ćwiczyły tzw. pozycje na żółwia, która jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku ataku bezpańskiego psa. Funkcjonariusze mówili także jak należy postępować, w razie zagubienia się podczas zakupów w dużym sklepie.

Była to także okazja do tego, aby opowiedzieć dzieciom na temat pracy policjanta oraz zaprezentować służbowe wyposażenie.

Jako podziękowanie funkcjonariusze otrzymali piękne obrazki wykonane własnoręcznie przez przedszkolaków.

źródło: KPP Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."