Przybywa sympatyków rugby w Sanoku. W piątek i niedzielę kolejne treningi

SANOK / PODKARPACIE. – Odbieramy wiele życzliwych sygnałów od środowiska rugby w całym kraju, ale i od sanoczan, dla których to sport obecnie jeszcze egzotyczny, mam nadzieję, że już niedługo. Wiele osób deklaruje pomoc i wsparcie. Podziękowania już teraz należą się dyrekcji II LO w Sanoku, od tego piątku bowiem możemy korzystać z siłowni tej szkoły, a w zimie to po prostu idealny pomysł na przygotowanie do sezonu

- mówi Paweł Smoliński, jeden z inicjatorów powstania w Sanoku sekcji rugby.

Organizatorzy nadal zapraszają na treningi. Nie ma ograniczeń wiekowych i wagowych. Rugby siedmioosobowe to sport dla osób silnych, ale przede wszystkim szybkich. W tej odmianie rugby raczej unika się kontaktu. Więc nie należy się bać! Poza tym jest jeszcze Rugby TAG – czyli bezkontaktowa odmiana rugby, w którą bawią się dzieci w szkołach, również w Polsce.

- Do treningów dołączyło do nas kolejne trzy osoby. Wszyscy mogli poćwiczyć z dwoma tarczami wypożyczonymi od klubu AZS URz Rugby Rzeszów, za co wielkie dzięki. Ćwiczenia tym samym były bardziej urozmaicone - podkreśla P. Smoliński.

Kolejne treningi rugby już w najbliższy piątek (6 bm.) oraz niedzielę (8 bm.). Szczegóły na plakacie.

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."