Ruch Narodowy uczcił pamięć walczących o wolność (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 13 grudnia sanocki Ruch Narodowy zorganizował wieczornicę upamiętniającą wydarzenia związane z wprowadzeniem stanu wojennego. Wydarzenie rozpoczęło się od modlitwy za wszystkich zmarłych walczących o wolną Polskę nie tylko w czasie stanu wojennego.

Po modlitwie za zmarłych głos zabrał przedstawiciel Ruchu Narodowego, który w swym przemówieniu przypomniał wszystkim zgromadzonym o historii związanej z 13 grudnia 1981 roku oraz jak obecnie wygląda  osądzanie winnych za wprowadzenie stanu wojennego w Polsce. Przemówienie przerywane było niekiedy okrzykami: „Norymberga dla komuny!” czy ” Cześć i Chwała Bohaterom!”

Następnie wszyscy uczestnicy tej wieczornicy udali się pod pomnik „Synom Ziemi Sanockiej” gdzie zapalili znicze i raz jeszcze oddali hołd poległym bohaterom. Na koniec organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na Mszę Świętą do kościoła Przemienienia Pańskiego w intencji Ojczyzny.

materiał nadesłany

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."