Sanocka odsłona Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki

24-06-2013

SANOK / PODKARPACIE. W sobotę (22 czerwca) odbyła się Ogólnopolska Noc Profilaktyki. W związku z inicjatywą Urząd Miasta Sanoka oraz urzędy gmin w Besku i Zarszynie zorganizowali spotkania, dyskusje, występy artystyczne i działania informacyjne. Akcję wsparła również sanocka Policja.

Komenda Powiatowa Policji w Sanoku, Urząd Miasta Sanoka, urzędy gmin Besko oraz Zarszyn  w ramach programu „Razem Bezpieczniej” zorganizowali Ogólnopolską Nocy Profilaktyki – w ramach działań PaT,  Profilaktyka a Ty.

Z tej okazji o godz. 16.00 na rynku w Sanoku, na scenie w parku w Besku oraz Urzędzie Gminy w Zarszynie  odbył się happening pod nazwą ” Rytm Wolnych Serc”. Następnie na uczestników spotkania czekały zabawy z wychowawcami podwórkowymi,  akcje ulotkowe oraz spotkania z psychologami, terapeutami, członkami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sanoku, prawnikami policjantami.

Każdy uczestnik działań otrzymał naklejkę promującą modę na życie bez uzależnień oraz ulotki informujące o instytucjach służących pomocą na wypadek problemu z nadmiernym używaniem substancji psychoaktywnych.

Policjanci wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej Nr 1 przeprowadzali wśród kierowców działania pod  nazwą „Trzeźwy, odpowiedzialny kierowca”, w trakcie których podczas kontroli drogowej zachęcali do przyłączenia się do akcji.

Po zakończeniu gier, zabaw, prelekcji oraz akcji ulotkowej odbył się dyżur w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym w Sanoku, gdzie policjanci wspólnie z przedstawicielami różnych instytucji pełnili dyżur do późnych godzin nocnych.

źródło: KPP Sanok

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.