Sanocki MOSiR w Klastrze

31-05-2013

SANOK / PODKARPACIE. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sanoku, jako jedyna tego typu jednostka w Polsce, został członkiem Klastra Jakości Życia „Kraina Podkarpacie”. Jest to niepowtarzalna szansa dla MOSiR-u na modernizację swojej infrastruktury i poszerzenie grona klientów a tym samym zwiększenia efektywności sprzedaży swoich usług.

Klaster „Kraina Podkarpacie” skupia podmioty o działalności mającej wpływ na poziom życia w regionie, z dziedzin, jak: medycyna, agroturystyka i żywność ekologiczna, turystyka, kultura i rozrywka, sport, odnowa biologiczna. Tak więc jego członkami są studia urody, centra językowe, hotele, firmy budowlane, architektoniczne, zakłady opieki zdrowotnej, kluby sportowe, centrum nurkowania, podmioty ekoturystyczne, a także wyższe uczelnie, itp. Niedawno jego szeregi zasilił także sanocki MOSiR. Celem działania tego stowarzyszenia jest stworzenie w południowo–wschodniej Polsce optymalnych warunków dla rozwoju sektora związanego z rekreacją i sportem powszechnym pn. „Jakość Życia”, z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań i technologii.

Uczestnictwo w klastrze to dla sanockiego MOSiR-u szansa nie tylko na modernizację infrastruktury, którą sukcesywnie unowocześnia od 7 lat, ale także na podniesienie atrakcyjności oferty i zwiększenie sprzedaży oferowanych usług.  Na obiektach MOSiR-u odbywają się różne eventy i zajęcia nie tylko o charakterze sportowym, ale rozrywkowym, targowym, itp.
– Mamy zaplecze noclegowe z odnową biologiczną, basen, wielofunkcyjną halę widowiskowo – sportową z lodowiskiem, korty tenisowe – kryte i otwarte, tor do jazdy na łyżwach i rolkach, jak również tereny rekreacyjne.  Jesteśmy więc przygotowani do przyjęcia nowych klientów. Niezwykle pouczająca będzie dla nas również możliwość wymiany doświadczeń, know-how z członkami stowarzyszenia, a co najważniejsze wspólne sięganie po środki unijne. Już dziś wiemy, że lwia część tych środków w rozdaniu 2014 – 2020, będzie skierowana do różnego rodzaju branżowych klastrów, jakim jest ,,Kraina Podkarpacie’’
– objaśnia dr Damian Delekta, dyrektor MOSiR Sanok.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.