SANOK: Wkrótce remont Jagiellońskiej, Kościuszki i Rymanowskiej

11-07-2013

SANOK / PODKARPACIE. To już pewne! Główne ulice w Sanoku będą wyremontowane. Powiat Sanocki otrzyma  pieniądze na inwestycję z rządowego Programu Rozbudowy Dróg Lokalnych tzw.„schetynówki”.

Szacunkowa wartość inwestycji to ok. 4 mln zł, połowę tej kwoty to rządowe dofinansowanie, 20 tys. zł. dołoży Urząd Miasta, a resztę Powiat Sanocki. Gruntowny remont obejmie odcinek od ronda Beksińskiego, przez ulice  Kościuszki, Jagiellońską aż do przejazdu kolejowego na ul. Lipińskiego łącznie 1.6 km.
- W zakres prac wchodzi położenie nowej warstwy asfaltu, regulacja studzienek kanalizacyjnych, wymianę części krawężników, chodniki z kostki brukowej i oznakowanie. Jesteśmy przygotowani na szybkie ogłoszenie – jeszcze w tym miesiącu – przetargu i wybór wykonawcy,  oraz natychmiastowe rozpoczęcie  robót w sierpniu. Ze względu na duży zakres prac ważne jest w tym przedsięwzięciu takie zaplanowanie  wykonawstwa, aby można było jak najszybciej włączać wykonane odcinki dróg do komunikacji. Dodać należy, że ta długo oczekiwana inwestycja poprzedzona była wymianą podziemnej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, wykonanej przez miejską spółkę SPGK na kwotę przeszło 700 tys. zł, co należy potraktować jako wkład miasta oraz odcinków sieci gazowniczej i elektrycznej – tłumaczy Waldemar Och członek Zarządu Powiatu Sanockiego.

Zrealizowanie tej inwestycji od początku było jednym z priorytetów dla starosty sanockiego i Zarządu powiatu.
- Nie ukrywam, że moim cichym marzeniem był remont tych ulic. Ich stan od dłuższego czasu pozostawiał wiele do życzenia. Cieszę się że dzięki dużemu wsparciu pani wojewody Małgorzaty Chomycz – Śmigielskiej udało nam się pozyskać finansowe wsparcie na inwestycje. Teraz najważniejsze żebyśmy z robotami wyrobili się do końca roku – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Od początku kadencji Powiat Sanocki wyremontował około 100 km dróg, wydając na to łącznie wraz z remontami i budową mostów ok. 60 mln zł. Dużo odcinków ulic naprawiono w samym Sanoku – Mickiewicza, Białogórska, Traugutta, Słowackiego, Daszyńskiego, Chrobrego, Stróżowska, Matejki, Konopnicka, II Armii Wojska Polskiego, oraz Robotnicza.

Starostwo Powiatowe w Sanoku

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.