SHORT-TRACK: Udany start w „jaskini lwa” (ZDJĘCIA)

SPORT / PODKARPACIE. Łyżwiarze szybcy – specjaliści od krótkiego toru maja za sobą kolejny start w sezonie. W ostatni weekend reprezentanci UKS MOSiR Sanok ścigali się w Białymstoku, mieście z największymi tradycjami w tej dyscyplinie sportu.

Ogólnopolskie Zawody Rankingowe przyniosły naszym zawodniczkom i zawodnikom dorobek w postaci 4 medali i wielu rekordów życiowych.

Dwa medale srebrne na dystansie 1000 m oraz w wieloboju oraz brązowy na 500m zdobyła w swojej kategorii Gabriela Miccoli. Podopieczna trenerów Romana Pawłowskiego i Jana Mazura ustanowiła na obu dystansach rekordy życiowe, wypełniając jednocześnie normę na drugą klasę sportową, dającą prawo startu w Otwartych Mistrzostwach Polski.

W kategorii juniorek młodszych Magdalena Tymoczko na 1000 m zdobyła medal  brązowy, plasując się na czwartym miejscu wieloboju, z kolei Angela Miccoli z tej samej kategorii wiekowej była 5-ta w wieloboju bijąc rekord życiowy w biegu na 1000 m.

Młodziczka Anna Jasik na obu dystansach uplasowała się na 4-tej pozycji. Wśród chłopców Sebastian Hydzik był 7 w wieloboju z rekordem życiowym na 1000 m, a Kacper Łosiak w juniorach starszych 11.

Rozgrywany w niedzielę Puchar Polski to przede wszystkim dobry start Anny Jasik, która na dystansie 1500 m dotarła do finału zajmując 7-me miejsce.

Źródło: UKS MOSiR Sanok