Syndyk rozpoczął procedurę zwolnień w Autosanie. Nowe umowy będą podpisane do 25 listopada

25-10-2013

SANOK / PODKARPACIE. Syndyk masy upadłościowej Autosanu Ludwik Noworolski rozpoczął procedurę mającą na celu odzyskanie należności dla pracowników fabryki. Dzisiaj, do Powiatowego Urzędu Pracy w Sanoku wpłynęło zawiadomienie o wręczeniu wypowiedzeń dla wszystkich pracowników. Wszystko po to, aby można było złożyć wniosek do Gwarantowanego Funduszu Świadczeń Pracowniczych.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sanoku, aby otrzymać środki z Gwarantowanego Funduszu Świadczeń Pracowniczych, najpierw należy wypowiedzieć umowy wszystkim pracownikom.

Następnie syndyk Autosanu nawiąże współpracę z osobami, które będą odpowiedzialne za wykonywanie bieżących zleceń. Ma to nastąpić do 25 listopada. Na razie trudno oszacować, ile umów zostanie podpisanych. Ludwik Noworolski miał zapewniać, że jeśli chodzi o ponowne zatrudnienie, będzie podchodził do sprawy „po ludzku”, co oznacza, że weźmie pod uwagę takie aspekty, jak np. długość czasu pracy pozostałego do otrzymania świadczeń emerytalnych.

Pracownia

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.