Syndyk rozpoczął procedurę zwolnień w Autosanie. Nowe umowy będą podpisane do 25 listopada

SANOK / PODKARPACIE. Syndyk masy upadłościowej Autosanu Ludwik Noworolski rozpoczął procedurę mającą na celu odzyskanie należności dla pracowników fabryki. Dzisiaj, do Powiatowego Urzędu Pracy w Sanoku wpłynęło zawiadomienie o wręczeniu wypowiedzeń dla wszystkich pracowników. Wszystko po to, aby można było złożyć wniosek do Gwarantowanego Funduszu Świadczeń Pracowniczych.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sanoku, aby otrzymać środki z Gwarantowanego Funduszu Świadczeń Pracowniczych, najpierw należy wypowiedzieć umowy wszystkim pracownikom.

Następnie syndyk Autosanu nawiąże współpracę z osobami, które będą odpowiedzialne za wykonywanie bieżących zleceń. Ma to nastąpić do 25 listopada. Na razie trudno oszacować, ile umów zostanie podpisanych. Ludwik Noworolski miał zapewniać, że jeśli chodzi o ponowne zatrudnienie, będzie podchodził do sprawy „po ludzku”, co oznacza, że weźmie pod uwagę takie aspekty, jak np. długość czasu pracy pozostałego do otrzymania świadczeń emerytalnych.

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."