REKLAMA
REKLAMA

Zmiana opłaty za śmieci segregowane. Sanoczanie będą płacić mniej

SANOK / PODKARPACIE. Sanoczanie, którzy zadeklarowali segregację odpadów, będą płacić mniej. Podczas sesji 24 października radni Miasta Sanoka wyrazili zgodę na zaproponowane przez władze miasta nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Dotychczas mieszkańcy, którzy zadeklarowali segregację odpadów, płacili miesięcznie 12,5 zł od osoby zamieszkującej daną nieruchomość. Według nowych, przyjętych stawek zapłacą 2,5 zł mniej, czyli 10 zł od osoby. Zmiany dotyczą tylko osób segregujących, ci którzy nie segregują nadal płacić będą 16 zł miesięcznie od osoby.

Proponując pierwotne stawki, opieraliśmy się na kalkulacji dotychczasowego funkcjonowania systemu gospodarki odpadami. Teraz, po kilku miesiącach działalności nowego systemu, znamy już jego rzeczywiste koszty, oszacowane na podstawie, m.in.: kosztów odbioru odpadów i przyjęcia na instalacji w Krośnie, a także obsługi administracyjnej, ilości odpadów dowożonych do Krosna i na Gminny Punkt Zbiórki Odpadów Segregowanych w Sanoku. Po ich skalkulowaniu, podjęliśmy decyzję o obniżeniu opłat – mówi dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Nowe stawki zaczną obowiązywać dopiero, kiedy uchwała stanie się prawomocna, czyli w terminie 14 dni od opublikowania jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego. Wtedy mieszkańcy, którzy zadeklarowali segregację odpadów, będą musieli złożyć ponownie deklaracje z wyszczególnioną w nich nową stawką za gospodarowanie odpadami.

Mamy nadzieję, że nowe, niższe stawki zachęcą mieszkańców do segregacji odpadów.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

25-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)