Test szóstoklasisty najlepiej w gminie Bukowsko. Klęska Sanoka! (ZESTAWIENIE)

06-06-2013

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie opublikowała wyniki sprawdzianu szóstoklasisty w poszczególnych powiatach i gminach. Wśród gmin z powiatu sanockiego najlepiej egzamin wypadł w szkołach z terenu gminy Bukowsko.

Najbardziej miarodajnym sposobem na porównanie wyników kształcenie osiąganych przez uczniów Szkół Podstawowych w danym regionie Polski wydaje się być zestawienie wyników sprawdzianów szóstoklasistów (chociaż nie jest to też do końca obiektywne odzwierciedlenie aktualnego stanu rzeczy).

Na terenie „starego” województwa krośnieńskiego najlepiej sprawdzian kompetencji szóstoklasistów wypadł w powiecie jasielskim. Natomiast powiat sanocki uplasował się na 3 pozycji.

W powiecie sanockim najwyższe wyniki uzyskały, dość niespodziewania szkoły z terenu gminy Bukowsko (średnia 24,9). Na drugim miejscu uplasowało się miasto Sanok (24,4). Bardzo rzadko zdarza się że szkoły miejskie osiągają niższe wyniki od placówek wiejskich. W tym przypadku warto podkreślić, że wynik gminy Bukowsko na tle województwa podkarpackiego może być traktowany jedynie jako powyżej średniej.

Natomiast najsłabiej sprawdzian wypadł w Tyrawie Wołoskiej.

W związku z tym, że wynik sanockich placówek oświatowych zastanawia postanowiliśmy przygotować zestawienie wyników, jakie osiągnęli uczniowie z grodu Grzegorza na tle miast porównywalnych i większych.

Na podstawie powyższego zestawienia wynika, że sprawdzian szóstoklasisty w Sanoku na tle innych miast wypadł poniżej oczekiwań. Różnica w średnich wynikach pomiędzy Krosnem a Sanokiem wynosi niemal 11%!

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna nie udostępniła jeszcze wyników w poszczególnych szkołach.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.