To nie fotoradary dla pieszych, to kosze na śmieci! (ZDJĘCIA)

01-07-2013

SANOK / PODKARPACIE. W zeszłym tygodniu w objętej rewitalizacją części Śródmieścia pojawiły się futurystyczne elementy „wystroju” . Sanoczanie oglądali te nowe nabytki z zaciekawieniem, zastanawiając się do czego służą, a są to nowe… kosze na śmieci.

Kosze, które swoim wyglądem przypominają bez mała fotoradary dla pieszych, powstały w ramach inwestycji rewitalizacyjnych. 13 szarych pudeł o nieznajomym dotąd wyglądzie, stanęło na całej
długości ulicy Piłsudskiego, nie po to, żeby mierzyć prędkość zabieganych sanoczan, ale po to, by  realizować założenia czystego miasta. Twórcy nowej inwestycji zadbali także o palaczy, dla których przewidziano specjalne miejsca na tytoniowe odpady.

- To zwykłe kosze na śmieci, oznaczone przecież popularnym i powszechnie znanym piktogramem –  śmieje się Agnieszka Frączek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sanoku nie wierząc nam, że nowe kosze wzbudziły niemałą konsternację wśród przechodniów.

Istnieje obawa, że ów projekt może nie spełniać swojego założenia, bowiem mieszkańcy miasta głowią się nad obsługą modernistycznych urządzeń. Kto by pomyślał, że zwykły kosz na
śmieci sprawić może takie zaskoczenie…

PORCELANOWY ZAKĄTEK

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.