TOMASZ PORĘBA: Przywrócenie połączeń do Zagórza to szansa na rozwój dla całego regionu (FILM, ZDJĘCIA)

13-07-2013

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. PKP Intercity ogłosiły, iż przywrócą połączenie kolejowe z Rzeszowa do Zagórza przez Jasło. – Nasze działania na rzecz przywrócenia Bieszczadom kolei przynoszą pierwsze pozytywne efekty - mówi Tomasz Poręba.

W ubiegłą sobotę w Zagórzu z inicjatywy europosła Tomasza Poręby i posła Bogdana Rzońcy odbyło się spotkanie, podczas którego dyskutowano o przyszłości połączeń z Zagórza do Łupkowa i Krościenka. Wzięli w nim udział politycy, samorządowcy, kolejarze i związkowcy. Uczestnicy spotkania wielokrotnie podkreślali konieczność przywrócenia ww. połączeń kolejowych.

Tymczasem wczoraj pojawiła się informacja o tym, iż PKP Intercity zamierza przywrócić szereg połączeń, w tym m.in. z Rzeszowa do Zagórza przez Jasło.
- Nasze działania na rzecz przywrócenia Bieszczadom kolei przynoszą pierwsze pozytywne efekty - komentuje Tomasz Poręba.

- Przywrócenie połączeń z Zagórza to bardzo dobra wiadomość. Kolej stanowi najważniejszą dziedzinę transportu i musimy zrobić wszystko, aby w przyszłości doszło do modernizacji tej linii. Trudno wyobrazić sobie rozwój Bieszczad bez nowoczesnego szlaku kolejowego – dodaje europoseł PiS.

Zdaniem Poręby bez kolei degradacja Zagórza i regionu Bieszczad będzie postępować.

ZOBACZ TAKŻE:

Tomasz Poręba: Bez kolei degradacja Zagórza i regionu Bieszczad będzie postępować (FILM, ZDJĘCIA

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.