tvPodkarpacie.pl : Co z koleją na południu województwa? Marszałek województwa odpowiada (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Czy można jeszcze uratować kolej na południu naszego województwa? Co zrobić aby właściciele czterech kółek oraz pasażerowie busów czy też autobusów przesiedli się do wagonów pociągów, szynobusów?

W najbliższych miesiącach Polskie Linie Kolejowe planują mocną redukcję połączeń na liniach nierentownych. Polskie Koleje Państwowe pozbywają się dworców. Kto może zatrzymać „pędzący pociąg” ze składem „majątku kolejowego”, przeznaczonego na sprzedaż? Na te kwestie odpowiadał przed kamerą tvPodkarpacie.pl gospodarz województwa, marszałek Mirosław Karapyta.

7 marca marszalek województwa spotkał się z Zarządem Polskich Lini Kolejowych. Rozmawiano na temat strategii rozwoju i funkcjonowania linii kolejowych. Jednak jeszcze w lutym tego roku PLK przedstawiły listę nierentownych lini kolejowych, na których prawdopodobnie w połowie grudnia zostaną zawieszone połączenia. Na czarnej liście znalazły się m.in. linie kolejowe Nowy Zagórz – Krościenko i Nowy Zagórz – Łupków.

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."