Ukrainka chciała wręczyć 100 euro za przejazd przez granicę

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. 36 – letnia obywatelka Ukrainy próbował wręczyć funkcjonariuszowi z Placówki Straży Granicznej w Krościenku korzyść materialną – 100 Euro w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Strażnicy graniczni przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wśród pasażerów busa wyjeżdżającego do Włoch. Jak się okazało jedna z podróżujących nim kobiet – obywatelka Ukrainy miała wizę uprawniają ją jedynie do pobytu  Polsce. Ukrainka próbowała nakłonić funkcjonariusza Straży Granicznej aby odstąpił od swoich czynności służbowych wręczając mu 100 Euro. Kobieta została zatrzymana w związku z popełnieniem przestępstwa z art. 229 § 3 kk.

Ukrainka złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze, otrzymała karę jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 2 lata. Sprawę prowadzili funkcjonariusze BiOSG pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu.

źródło: BiOSG

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."