REKLAMA
REKLAMA

Prezydent RP w Sanoku. Efektem prestiż czy wymierne korzyści? (FILM)

Prezydent RP w Sanoku. Efektem prestiż czy wymierne korzyści? (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Po raz kolejny o Sanoku mówiono w większości ogólnopolskich mediów. Wszystko za sprawą wizyty Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Co jednak daje naszemu miastu ta wizyta? Rys historyczny wizyt głów państwa w Sanoku, a także o wymiarze tej ostatniej mówi historyk Andrzej Romaniak.

W trakcie wizyty głowy naszego państwa w Sanoku, stwierdzono, że ostatnim prezydentem, który odwiedził Sanok był Ignacy Mościcki. Wydarzenie miało mieć miejsce przed 75 laty. Nie ma jednak na to potwierdzenia w dokumentach czy źródłach pisanych.
– Byłem zaskoczony tą informacją. Chociaż zdaje sobie sprawę, że nie wszystko wiem o historii Sanoka – podkreśla Andrzej Romaniak.

– Sprawdziłem wszystkie dostępne publikacje oraz źródła i takowej wzmianki nie znalazłem. Jeżeli ma ktoś informacje na temat wizyty Ignacego Mościckiego w Sanoku, warto aby je ujawnił, aby móc oficjalnie odnotować ten fakt – dodaje historyk.

A co zdaniem Andrzeja Romaniaka przyniosła nam wizyta Bronisława Komorowskiego w Sanoku?
– Na pewno było to wydarzenie, które znajdzie odbicie w historii miasta. Natomiast czy jakieś korzyści, oprócz prestiżu, Sanok odniesie? Ja osobiście w to wątpię. Prezydent ma w tej chwili w Państwie niewiele do powiedzenia – podsumowuje A. Romaniak.

W najbliższych dniach zaprezentujemy Państwu refleksję samorządowców i polityków na temat wizyty Prezydenta RP w Sanoku.

ZOBACZ TAKŻE:
Prezydent ugoszczony po sanocku. Zapowiada wsparcie dla obwodnicy (FILM)
Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził Sanok! (FILM)

10-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)