Uratowany przed zamarznięciem

06-12-2013

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Wczoraj w Ustrzykach Dolnych pijany mężczyzna zasnął na ziemi. Zawiadomieni przez przechodnia policjanci zapobiegli tragedii. Zgłoszenie przechodnia pomogło uratować mężczyźnie życie.

Około godz. 20.30 policjanci zostali powiadomieni przez przechodnia o leżącym na ziemi w pobliżu sklepu mężczyźnie. Funkcjonariusze znaleźli tam mężczyznę, od którego był wyczuwalny alkohol. Nieprzytomnemu groziło zamarznięcie, gdyż temperatura powietrza wynosiła wówczas około dwóch stopni poniżej zera i wiał silny wiatr. Z mężczyzną nie można było nawiązać kontaktu słownego. Policjanci ustalili tożsamość 29-latka. Został on przewieziony do ustrzyckiego szpitala, gdzie udzielono mu pomocy, po czym mężczyzna został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych celem wytrzeźwienia. Mężczyzna jest mieszkańcem gminy Ustrzyki Dolne, jednak nie zamieszkuje z rodziną. Teraz policjanci i pracownicy socjalni będą szukać dla niego miejsca, gdzie będzie mógł przetrwać zimę.

Ustrzyccy policjanci dziękują osobie, która wykazała troskę o los leżącego na ziemi bliźniego i zawiadomiła policję. Ponawiamy apel o informowanie służb ratunkowych w przypadku zauważenia, że ktoś może potrzebować pomocy. Nie bądźmy obojętni, alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na zamarznięcie. Jeden telefon może uratować ludzkie życie!

 

 

źródło: KPP Ustrzyki Dolne,

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.