W święto Bożego Miłosierdzia. Na spotkanie z Faustyną

04-04-2013

TREPCZA / PODKARPACIE. Tutejsza parafia należy do nielicznych w rejonie sanockim, które dysponują relikwiami św. siostry Faustyny. Jest to wystarczający powód do zaproszenia Jej czcicieli do udziału we wspólnej modlitwie w najbliższą niedzielę 7 kwietnia br. „GODZINA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”

rozpocznie się w kościele parafialnym  o godz. 15:00 śpiewem znanej pieśni „Nasze plany i nadzieje”.

Przed wystawionym na ołtarzu Najświętszym Sakramentem prowadzone będą rozważania nad tekstami biblijnymi o Bożym miłosierdziu, przeplatane pieśniami wielkanocnymi i uwielbienia. Nie zabraknie miejsca dla tekstów z „Dzienniczka” siostry Faustyny oraz śpiewanej koronki do Bożego  Miłosierdzia. Modlitwę zakończy błogosławieństwo i ucałowanie relikwii.

Relikwie św. siostry Faustyny trafiły do Trepczy blisko 8 lat temu. Są duchowym owocem I Pielgrzymki „Śladami Jana Pawła II” do Krakowa. Kustosz sanktuarium – biskup Stanisław Zając przekazał na ręce uczestników obraz Jezusa Miłosiernego oraz relikwie „Sekretarki Bożego Miłosierdzia”, zachęcając do szerzenia kultu u bram Bieszczadów. Uroczyście wniesione do nowej świątyni stały się ważnym jej „uposażeniem”. Wraz z niedawno sprowadzonymi relikwiami Bł. Jana Pawła II są inspiracja duchową do podejmowania różnych inicjatyw ewangelicznych, związanych z niesieniem pomocy ludziom w potrzebie.

W 40-letniej historii parafii ten rys charytatywny przybiera na sile i staje się dominującym, obok troski o piękno liturgii czy wspólne spotkania ekumeniczne. Obecność siostry Faustyny sprawia, że prawda o „oceanie Bożego Miłosierdzia” dociera do coraz większej liczby ludzi i wydaje błogosławione owoce.

Foto i teks: AS

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.