Walka z nowotworami w Bieszczadach rozpoczęta. Do Cisnej przyjeżdżają lekarze i studenci

CISNA / PODKARPACIE. Mieszkańcy gminy Cisna i gmin okolicznych będą mogli w dniach 08-26.07.2013 r.  skorzystać z badań i porad lekarzy, którzy w ramach Obozu Społeczno-Naukowego Uniwersytetu Medycznego zawitają w Bieszczady.

Kierownikiem obozu jest prof. dr hab. n. med. Krystyna Lupa-Zatwarnicka. Organizatorem akcji jest Urząd Gminy w Cisnej. Jedną z idei obozu jest ocena czynników ryzyka chorób nowotworowych  i profilaktyka tych schorzeń.

Specjaliści będą udzielać porad lekarskich w następujących poradniach: kardiologicznej (z wykonaniem EKG); dermatologicznej; ginekologicznej (z wykonaniem cytologii); endokrynologicznej; reumatologicznej; neurologicznej; ortopedycznej (22-26.07); okulistycznej; genetycznej (diagnostyka chorób genetycznych i nowotworów); laryngologicznej, urologicznej (USG) (15-19.07).

Będzie również możliwość wykonania badań laboratoryjnych w szerokim zakresie oraz spirometrii (badanie wydolności płuc).

Gabinety lekarskie ulokowane będą na terenie Zespołu Szkół w Cisnej (Cisna 58). Rejestracji można dokonać od dnia 3 lipca  w sekretariacie Urzędu Gminy w Cisnej lub telefonicznie pod nr 13 46 86 338. Dla mieszkańców Gminy Cisna wizyty są bezpłatne. Dla osób spoza gminy opłata za wizytę wynosi 10 zł. Nie wymaga się skierowania od lekarza rodzinnego.

Laboratorium czynne będzie Urzędzie Gminy Cisna codziennie w godzinach od 8.30 do 11.30. Wykonanie badań laboratoryjnych nie wymaga rejestracji. Koszt badania wynosi 10zł, dodatkowe specjalistyczne badania krwi można wykonać wg cennika Laboratorium Analiz Lekarskich Alab .

Osoby zainteresowane będą mogły także odbyć bezpłatny kurs z Pierwszej Pomocy Medycznej. Kurs kończy się wydaniem certyfikatu.

foto: sxc.hu

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."