Weekendowi nietrzeźwi kierowcy

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych i Oddziałów Prewencji Policji w Rzeszowie zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał 1,99 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podczas minionego weekendu ustrzyccy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich, kierujący vw golfem miał 1,99 promila w wydychanym powietrzu. U dwóch pozostałych alkomat wykazał 0,54 i 1,61 promila.

– 13 lipca w Czarnej Górnej policyjny patrol z OPP w Rzeszowie zatrzymał do kontroli drogowej kierującego volkswagenem mieszkańca gminy Czarna. Alkomat wskazał, że mężczyzna miał 1,61 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

– W Stańkowej doszło do kolizji drogowej, w której 42-letni kierujący samochodem marki Żuk przewożąc pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym, nagle zahamował, w wyniku czego jeden z pasażerów uderzył głową w metalowa przegrodę kabiny, doznając obrażeń. Z ustaleń Policji wynikało, że kierujący żukiem znajdował się w stanie nietrzeźwości, miał 0,54 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

– 14 lipca w Krościenku patrol prewencji ustrzyckiej komendy zatrzymał kierującego vw golfem 20-letniego mieszkańca gminy Ustrzyki Dolne znajdującego się w stanie nietrzeźwości. Jego wynik to 1,99 promila.

Przypominamy, że w celu wyeliminowania z naszych dróg potencjalnych sprawców wypadków, policjanci przy każdej kontroli drogowej sprawdzają trzeźwość kierującego. Jednak najważniejsze jest by nasi kierowcy odpowiedzialnie podchodzili do problemu. Dlatego Policja apeluje o zdrowy rozsądek i więcej wyobraźni. Pijany kierujący samochodem, jak i rowerem stanowi realne zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu.

KPP Ustrzyki Dolne

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."