SZPITAL SANOK: Wprowadzono zakaz odwiedzin na niektórych szpitalnych oddziałach

21-01-2013

SZPITAL SANOK / PODKARPACIE. Na kilku oddziałach sanockiego szpitala w zeszłym tygodniu wstrzymano odwiedziny pacjentów.  Zakaz odwiedzin wprowadzono na pulmonologii, zakaźnym, pediatrycznym, położniczym i  ginekologicznym. Na pozostałych oddziałach wprowadzono ograniczenia w odwiedzinach.

Zakaz wprowadzono w związku z przypadkami pojawienia się na terenie powiatu sanockiego wirusa grypy A/H1N1, czyli tzw. świńskiej grypy.  Trudno dzisiaj przewidzieć do kiedy zakaz będzie obowiązywał. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

Całkowity zakaz obowiązuje na wymienionych oddziałach, natomiast na pozostałych dyrekcja szpitala wprowadziła ograniczanie liczby odwiedzających. Jednego pacjenta może odwiedzać w tym samym czasie nie więcej niż jedna osoba.
- Cały czas wysyłamy wymazy z gardła do Sanepidu. Jak zauważymy, że infekcja przygasa, to ograniczenia zostaną wycofane – podkreśla Adam Siembab, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Sanoku.

red.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.