SZPITAL SANOK: Wprowadzono zakaz odwiedzin na niektórych szpitalnych oddziałach

SZPITAL SANOK / PODKARPACIE. Na kilku oddziałach sanockiego szpitala w zeszłym tygodniu wstrzymano odwiedziny pacjentów.  Zakaz odwiedzin wprowadzono na pulmonologii, zakaźnym, pediatrycznym, położniczym i  ginekologicznym. Na pozostałych oddziałach wprowadzono ograniczenia w odwiedzinach.

Zakaz wprowadzono w związku z przypadkami pojawienia się na terenie powiatu sanockiego wirusa grypy A/H1N1, czyli tzw. świńskiej grypy.  Trudno dzisiaj przewidzieć do kiedy zakaz będzie obowiązywał. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

Całkowity zakaz obowiązuje na wymienionych oddziałach, natomiast na pozostałych dyrekcja szpitala wprowadziła ograniczanie liczby odwiedzających. Jednego pacjenta może odwiedzać w tym samym czasie nie więcej niż jedna osoba.
- Cały czas wysyłamy wymazy z gardła do Sanepidu. Jak zauważymy, że infekcja przygasa, to ograniczenia zostaną wycofane – podkreśla Adam Siembab, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Sanoku.

red.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."