GMINA SANOK: Wystawa Wielkanocna w Sali Klubu „Górnik” w Sanoku

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Serdecznie zapraszamy na otwarcie XVIII Wystawy Wielkanocnej, które odbędzie się 19 marca, we wtorek o godzinie 11:00 w Sali Klubu „Górnik” w Sanoku.

Tradycyjnie, w atmosferze Świąt Wielkanocnych prezentowane będą  małe dzieła sztuki wykonane przez naszych lokalnych rękodzielników. Zwiedzający wystawę będą mogli podziwiać pisanki zdobione różnymi technikami: tradycyjne, malowane, ażurowe, zdobione wełną owczą, czy bibułą.

Nie zabraknie także palm wielkanocnych, stroików świątecznych, obrazów haftowanych i malowanych. Na stołach rozkwitną bibułowe kwiaty. Będzie można  podziwiać wyroby sztuki użytkowej, koszyki wiklinowe, serwety szydełkowe i haftowane z motywami świątecznymi. Na naszej wystawie zaprezentuje się około 100 rękodzielników.

Jak, co roku podczas otwarcia wystawy zostanie rozstrzygnięty konkurs na pieczywo obrzędowe wielkanocne organizowany dla Kół Gospodyń Wiejskich z naszej gminy.

Podczas otwarcia obrzęd wielkanocny wystawi grupa obrzędowa „Strachoczanie” ze Strachociny.

A to wszystko w radosnym, wiosennym, świątecznym klimacie. Serdecznie zapraszamy!

Wystawa będzie czynna do 23 marca (włącznie) w godzinach od 9:00 do 17:00.

źródło: materiały nadesłane

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."