Jak ożywić marionetkę? Aktor zdradza tajemnicę (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. W BWA Galerii Sanockiej odbyły się warsztaty i spektakl lalek dla dzieci. W zajęciach biorą udział wszystkie szkoły podstawowe w Sanoku. Lekcje były prowadzone przez aktora z teatru lalek w Rzeszowie, a sponsorem było Polskie Górnictwo Nafty i Gazu / odział w Sanoku.

Praca aktora, który prowadzi spektakl lalkowy jest zdecydowanie dużo trudniejsza niż występ na scenie. Aktor jest ograniczony i jedyne co może wykorzystać to głos oraz umiejętności obsługi lalek.

W trakcie warsztatów został przedstawione różne techniki lalkarskie, m. in. jawajka, kukła, pacynka, marionetka. Aktorzy preferują tę ostatnią ze względu na możliwość łatwiejszego „ożywienia” lalki. Dzieci bardzo chętnie brały udział nie tylko w spektaklu, ale również w warsztatach. Najbardziej podobał im się występ Colombiny oraz Pierrota. Aktorzy-marionetki są pokazani w materiale filmowym.

W materiale brały udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku.

Karolina Łuczka

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."