80-latkowi nie spodobała się lokalizacja grządki, więc postanowił ją zniszczyć

BALIGRÓD / PODKARPACIE. O zniszczeniu wykonanej przez siebie grządki powiadomiła 74-letnia mieszkanka Baligrodu. Zagonek z truskawkami zniszczył jej 80-letni sąsiad, któremu nie spodobało się jego umiejscowienie. Starszy pan odpowie za wykroczenie, jakim jest zniszczenie mienia.

Policjantów o pomoc poprosiła wczoraj po południu 74-letnia mieszkanka Baligrodu. Kobieta oświadczyła, że sąsiad zniszczył jej grządkę, którą kilka dni wcześniej obsadziła truskawkami. 80-letni mężczyzna przyznał, że to on zniszczył zagonek i porozrzucał sadzonki truskawek, gdyż nie spodobała mu się lokalizacja grządki.

Teraz starszy pan odpowie za popełnione wykroczenie, jakim jest zniszczenie cudzego mienia. Grozi za nie kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. W razie popełnienia wykroczenia można orzec również obowiązek zapłaty równowartości wyrządzonej szkody lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

 

źródło: KPP Lesko,
foto: sxc.hu

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."