Alarm bombowy na Podkarpaciu. Mail o podłożeniu ładunku wybuchowego w sanockim Urzędzie Skarbowym

Do kilku instytucji w Rzeszowie oraz do Urzędu Skarbowego w Sanoku trafił dzisiaj rano mail z informacją o podłożeniu bomby. Policyjni pirotechnicy przeszukują siedziby urzędów. Ewakuowano część pracowników.

Tomasz Sokołowski

Policyjni pirotechnicy oraz pies do wykrywania zapachów materiałów wybuchowych pracują w rzeszowskich instytucjach, do których dotarły dzisiaj wiadomości o podłożeniu bomby. – Ewakuowano część pracowników, a niektórych nie dopuszczono do pracy. Policjanci są na miejscu, zabezpieczają teren – mówi kom. Adam Szeląg z KMP Rzeszów.

Jak wynika z relacji naszego rozmówcy, maile z informacją o podłożeniu bomby trafiły na skrzynki kilku rzeszowskich instytucji: Urzędu Skarbowego, Urzędu Kontroli Skarbowej, prokuratury, czy Najwyższej Izby Kontroli.

Na miejscu są policyjni pirotechnicy oraz pies, którego zadaniem jest wykrywanie zapachów materiałów wybuchowych – relacjonuje kom. Adam Szeląg.

Również Komenda Powiatowa Policji w Sanoku została powiadomiona o otrzymaniu wiadomości związanej z podłożeniem ładunku wybuchowego. Zgłoszenie dotyczy Urzędu Skarbowego w Sanoku.

- Na miejscu są policjanci, a wśród nich funkcjonariusz z minersko-pirotechnicznych wyszkoleniem – mówi asp. Anna Oleniacz, rzecznik prasowy KPP w Sanoku.

Decyzję o ewentualnej ewakuacji podejmuje osoba kierująca placówką.

Urząd Skarbowy w Sanoku nie udziela informacji w tej sprawie.

- Nie komentujemy żartów. Z tego co wiem, maile trafiły do kilkuset urzędów w całej Polsce. Jak pan chce komentarz, proszę dzwonić do osoby, która rozesłała te listy – słyszymy z kolei od kom. Pawła Międlara, rzecznika prasowego KWP w Rzeszowie.

źródło: sxc.hu

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."