REKLAMA
REKLAMA

Wakacyjne ślizgawki na lodzie

SANOK / PODKARPACIE. Już w najbliższy weekend w hali widowiskowo-sportowej Arena Sanok amatorzy jazdy na łyżwach będą mogli skorzystać z pierwszej letniej ślizgawki lodowej. To nie jedyna atrakcja wakacyjna, jaką przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sanoku.

Odbywające się od lat letnie ślizgawki to już tradycja, a istniejąca w Sanoku hala lodowa Arena Sanok, pozwala na ich organizację również podczas wakacji. Ta popularna w zimie forma rozrywki, w Sanoku dostępna jest i w lecie. W upalne dni to dobry sposób na schłodzenie, gdyż w hali temperatura powietrza wynosi 12-14 stopni Celsjusza. Trudno się dziwić, że wielbicieli tej formy rozrywki nie brakuje. Na lód jednorazowo może wejść ok. 350 osób.

Ślizgawki będą się odbywać w systemie weekendowym, bowiem na co dzień na sanockim lodzie trenują sportowcy. MOSiR, wzorem roku ubiegłego, planuje zorganizowanie tzw. „ślizgawek junior”. Ich celem jest zapewnienie większego bezpieczeństwa osobom, które do tej pory nie jeździły na łyżwach lub dopiero się uczą, bo właśnie z myślą o nich są planowane.

Pierwsze ślizgawki odbędą się już 26 i 27 lipca br., w godzinach:
– od 16.00 do 17.00 – ślizgawka junior
– od 18.00 do 19.00 – ślizgawka zwykła

Dla tych, którzy wolą jazdę na rolkach sanocki MOSiR ma dostępny tor lodowy, który w zimie jest pokryty lodem, zaś w lecie staje się „rolkowiskiem”. Można z niego korzystać przez cały tydzień. Warunkiem jest oczywiście ładna pogoda i sucha płyta toru, a także wcześniejsza rezerwacja. Na ośrodku istnieje możliwość wypożyczenia zarówno łyżew, jak i rolek oraz kasków ochronnych.

MOSiR ma także do dyspozycji całą swoją infrastrukturę w okresie wakacyjnym. Na uwagę zasługuje przygotowana jeszcze jedna promocyjna oferta dotycząca kortów tenisowych, która nie tylko w ramach posiadanego karnetu umożliwia korzystanie z kortów, ale również uprawnia do korzystania z kortu krytego w razie deszczu – bez dodatkowych opłat.

Na zakończenie wakacji 23 sierpnia 2014 r. UKS MTB Sanok wraz z MOSiR Sanok przewiduje po raz kolejny organizację maratonu kolarskiego z cyklu ,,Cyklokarpaty” – Sanok Maraton MTB.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

22-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook