Bajarze z Leska wyróżnieni

Kaja Hrabal i Grzegorz Płaza, uczniowie Technikum Leśnego w Lesku, zostali laureatami VIII Ogólnopolskiego Konkursu „Bajarze z Leśnej Polany” im. Redaktora Andrzeja Zalewskiego, który odbył się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie w ramach Święta Polskiej Niezapominajki.

Kaja Hrabal zaprezentowała gawędę „Łowcy”, zaś Grzegorz Płaza opowieść „Magia bieszczadzkich legend”.

W konkursie wzięło udział 32 krasomówców z całej Polski. Poziom tegorocznych zmagań był niezwykle wysoki, zwracały uwagę znakomicie przygotowane prezentacje, oparte na własnych doświadczeniach mówców, ozdabiane gwarą, często z zastosowaniem rekwizytów i wyszukanych środków stylistycznych. Były też gawędy rymowane.

Tradycją jest, że leśnicy z Podkarpacia przywożą laury z Gołuchowa. Pięciokrotnym laureatem tego konkursu był Adrian Wiśniowski z Nadleśnictwa Cisna, który w 2011 roku zdobył tytuł Mistrza Mowy Polskiej. Wśród wyróżnionych w poprzednich edycjach była też Małgorzata Kaczorowska z Nadl. Dynów. Warto podkreślić, że uczniowie Technikum Leśnego w Lesku w dotychczasowej historii konkursów zawsze zdobywali laury.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie


DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."