REKLAMA
REKLAMA

Bajarze z Leska wyróżnieni

Kaja Hrabal i Grzegorz Płaza, uczniowie Technikum Leśnego w Lesku, zostali laureatami VIII Ogólnopolskiego Konkursu „Bajarze z Leśnej Polany” im. Redaktora Andrzeja Zalewskiego, który odbył się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie w ramach Święta Polskiej Niezapominajki.

Kaja Hrabal zaprezentowała gawędę „Łowcy”, zaś Grzegorz Płaza opowieść „Magia bieszczadzkich legend”.

W konkursie wzięło udział 32 krasomówców z całej Polski. Poziom tegorocznych zmagań był niezwykle wysoki, zwracały uwagę znakomicie przygotowane prezentacje, oparte na własnych doświadczeniach mówców, ozdabiane gwarą, często z zastosowaniem rekwizytów i wyszukanych środków stylistycznych. Były też gawędy rymowane.

Tradycją jest, że leśnicy z Podkarpacia przywożą laury z Gołuchowa. Pięciokrotnym laureatem tego konkursu był Adrian Wiśniowski z Nadleśnictwa Cisna, który w 2011 roku zdobył tytuł Mistrza Mowy Polskiej. Wśród wyróżnionych w poprzednich edycjach była też Małgorzata Kaczorowska z Nadl. Dynów. Warto podkreślić, że uczniowie Technikum Leśnego w Lesku w dotychczasowej historii konkursów zawsze zdobywali laury.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie


29-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)