Było bezpieczniej, choć zawsze mogłoby być lepiej

PODKARPACIE. Mniej wypadków, mniej ofiar i mniej zatrzymanych nietrzeźwych kierowców – taki jest wstępny bilans wakacyjnych miesięcy 2014 roku. Policjanci wstępnie podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach Podkarpacia w czasie tegorocznych wakacji.

Z wstępnego podsumowania dwóch miesięcy wakacyjnych wynika, że w lipcu i sierpniu 2014 r. na podkarpackich drogach doszło do 351 wypadków. W tych zdarzeniach rannych zostało 445 osób. Życie na drodze straciło 21 osób, w roku ubiegłym 31.

W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy policjanci ujawnili i udaremnili dalszą jazdę 1141 nietrzeźwym kierowcom. Liczba ta zmniejszyła się o 600 w porównaniu do lipca i sierpnia 2013 r. Podsumowując, średnio każdego dnia policjanci zatrzymywali 18 pijanych kierujących (rok temu 28!). Jednak niechlubny rekord padł w niedzielę 27 lipca 2014 r. Policjanci zatrzymali wówczas 65 kierowców, którzy pili wcześniej alkohol.

Zakończenie akcji „Bezpieczne wakacje 2014″ nie oznacza, że policjanci będą mieć chwilę wytchnienia w pracy. Od 1 września dzieci wyruszają do szkoły i funkcjonariusze rozpoczynają działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem najmłodszych w rejonach szkół. Będą zwracać uwagę na przypadki wyprzedzania i omijania na przejściach dla pieszych. Nie mogą liczyć na pobłażliwość ci kierowcy, którzy jeżdżą niebezpiecznie – zbyt szybko albo pod wpływem alkoholu.

KWP

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."