REKLAMA
REKLAMA

Studia blisko i wygodnie? PWSZ w Sanoku

SANOK / PODKARPACIE. Do 20 września trwa rekrutacja na studia w sanockiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka. Ta stosunkowo młoda, bo kilkunastoletnia uczelnia ugruntowała już sobie pozycję w naszym regionie, oferując nowy typ kształcenia

– praktyczny, wygodny, bo bez konieczności dojazdu do dużych ośrodków, dopasowany do potrzeb osób w różnym wieku i sytuacji życiowej, umożliwiający swoim absolwentom dalsze studia (magisterskie) na wszystkich uczelniach w kraju.

Dużym atutem PWSZ jest jego oferta edukacyjna, naprawdę zaskakująco szeroka jak na niewielką uczelnię. Coś dla siebie znajdą zarówno osoby o zdolnościach technicznych (mechanika i budowa maszyn) czy artystycznych (edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej), młodzi ludzie z misją pomagania innym (ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, praca socjalna) czy nauczania ich (pedagogika), jak i te o zainteresowaniach medialnych (nowe media, reklama, kultura współczesna) czy przyrodniczych (rolnictwo). Równie bogata jest oferta dla osób chcących poszerzyć posiadaną wiedzę i kompetencje na studiach podyplomowych – warto zajrzeć na stronę uczelni i zapoznać się z bogatą – a niedrogą – ofertą „podyplomówek”.

Uczelnia dba o uatrakcyjniane swojej oferty poprzez dopasowywanie się do potrzeb rynku pracy i oczekiwań kandydatów. W roku akad. 2014/2015 Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydało zgodę na uruchomienie dwóch nowych kierunków studiów pierwszego stopnia:
– gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych –
to interdyscyplinarny, unikatowy w skali kraju kierunek studiów inżynierskich łączący wiedzę i umiejętności z zakresu nauk leśnych i rolniczych. Absolwenci kierunku przygotowani będą do wykonywania zadań w zakresie leśnictwa i rolnictwa w terenach górskich, a także prowadzenia własnych gospodarstw rolno-leśnych i agroturystycznych.
– ekonomia – kierunek dla osób zainteresowanych pracą w instytucjach administracji publicznej, finansowych, korporacjach, firmach państwowych i prywatnych, w sektorach  gospodarki takich jak bankowość, finanse, usługi, handel, hotelarstwo, przemysł oraz w instytucjach i firmach badających rynek.

W ofercie PWSZ pojawiły się także nowe, interesujące i nowoczesne specjalności na dotychczas istniejących kierunkach, m.in.: logopedia i terapia pedagogiczna, grafika komputerowa, komputerowe wspomaganie projektowania, mechatroniczne urządzenia przemysłowe, programowanie i obsługa obrabiarek cnc.

Szczegóły: www.pwsz-sanok.edu.pl/dzial-toku-studiow/dla-kandydatow

materiały nadesłane

01-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook