Czy Polacy będą dyskryminowani na niemieckich drogach? Europoseł Łukacijewska mówi stanowcze nie

UNIA EUROPEJSKA. W dniu 9 lipca 2014 r. Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego w imieniu europosłów Europejskiej Partii Ludowej wyraziła sprzeciw wobec projektu prawa niemieckiego ministerstwa transportu, który zakłada wprowadzenie w życie opłat za korzystanie z dróg, ale tylko wobec kierowców zagranicznych.

– Uważam, że politycznie, intencje planu niemieckiego, mają charakter jawnie dyskryminujący. Wprowadzenie opłat wyłącznie dla kierowców z zagranicy jest, niestety, krokiem wstecz na ścieżce europejskiej integracji. Nie chodzi o to, czy projekt jest formalnie zgodny z przepisami europejskimi, lecz czy jest on zgodny z europejskimi wartościami. Wprowadzenie opłat drogowych jest jak najbardziej dopuszczalne, jednak powinny one na równi traktować kierowców niemieckich i pozostałych obywateli UE– podkreśliła poseł Elżbieta Łukacijewska.

Projekt zakłada wprowadzenie opłat nie tylko na autostradach, lecz na wszystkich niemieckich drogach, co szczególności martwi europosłów.

Pod protestem podpisali się także europosłowie z Austrii (Claudia Schmidt), Holandii (Wim van der Camp) i Belgii (Ivo Belet) oraz Marek Plura (PO) zastępca w komisji TRAN.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."